sobota, 2 czerwca 2012

Anoreksja..

Dzisiejsza notka , tak jak chcieliście : o anoreksji ..Chorobliwa anoreksja to odmowa przyjmowania pokarmów; jest objawem poważnych problemów psychologicznych.

ANOREKSJA JEST PRAWDZIWĄ CHOROBĄ

Jej objawy to coraz silniejsza dieta, głodówki, wywoływanie wymiotów. Następuje znaczna utrata wagi, zatrzymanie miesiączki, brak kontaktu z rzeczywistością. Nie dociera do Ciebie, że wyglądasz jak szkielet, sama skóra i kości. Ciągle wydaje Ci się, że jesteś za gruba. Nie wierzysz, że jesteś chora, wkurza Cię, że bliscy martwią się Twoim zdrowiem.

ZAGROŻENIE ŻYCIA

Jesteś w śmiertelnym niebezpieczeństwie !! Grozi Ci odwapienie kości(zrobią się kruche jak kreda), zanik mięśni, deformacja narządów wewnętrznych, anemia, bezpłodność, osłabienie serca.

JAK Z TEGO WYJŚĆ?

Sama raczej nie dasz rady, zresztą nie będziesz chciała, bo przecież nic Ci nie jest. Potrzebujesz pomocy lekarza i równocześnie pomocy psychologicznej. Psycholog pomoże Ci odkryć chorobę i jej przyczyny. A będzie ich szukał w Twojej osobowości, w dotychczasowym trybie życia i w problemach z którymi się zmagasz. Leczenie może trwać bardzo długo, bo nie wystarczy jeść i nabrać ciała. Trzeba nauczyć się pokonywać trudności.

FAKTY

Na anoreksję chorują głównie dziewczęta( aż 90%) pomiędzy 12. a 20. rokiem życia. Wyleczyć daje się tylko do 50 % ciężkich przypadków. 5 % przypadków kończy się śmiercią.

STRACH PRZED TUSZĄ

Początki anoreksji to zazwyczaj lęk przed utyciem. Tracisz smukłość dziecka, stajesz się kobietą, zaczynasz się zaokrąglać i przychodzi Ci na myśl, że jesteś za gruba. A przy tym na stresy i niepowodzenia dobre okazuje się podgryzanie słodyczy, pizza, hamburger. I bez umiaru, i coraz więcej, bo przecież stresów przybywa. Aż tu bęc! Społeczna presja mody, dyktatura modelek- nowoczesna dziewczyna musi być szczupła, nie ma urody bez smukłości! No to w tył zwrot! Głodówki, rozwolnienia. Wariactwo? Jeszcze jakie!!!!

NIECHĘĆ DO SAMEJ SIEBIE 

Anorektyczka nie lubi swojego ciała. Skoro już jest, musi być posłuszne. Nie dostaje jedzenia, albo dostaje bardzo mało, jest systematycznie torrurowane głodem. Anorektyczce daje to poczucie kontroli nad własnym życiem.

JAK NIE WPAŚĆ W PUŁAPKĘ?

Nie porównuj siebie z modelkami- są one jak wieszaki na ubrania, chorobliwie chude. Często płacą zdrowiem na nieustający post, co doprowadza je nawet do śmierci. Ponadto zdjęcia w magazynach są obierane komputerowo: usuwa się nadmiar bioder, czy biustu, poprawia nogi, szyje, nawet rysy twarzy. Takich dziewcząt jak na okładkach mody po prostu  nie ma. Polub swoją figurę taką jaka jest !!! :)

Dzisiejsza notka przygotowana razem z koleżanką :) Dziękuję jej za pomoc :)
Do następnego !! :D :***

12 komentarzy:

 1. To jest straszne. Dziewczyny się głodzą żeby wyglądać chudo, ale wcale wyglądanie jak kościotrup nie jest ładne. Moja koleżanka ma niedowage, tyle że ona ma taką przemianę materii.W spódnicach wyglądała brzydko, nogi były tak chude,że aż patrzeć się nie dało. Ostatnio trochę przybrała na wadzę i o wiele lepiej wygląda...

  OdpowiedzUsuń
 2. to jest choroba psychiczna ;( jak kazda inna wyleczalna

  OdpowiedzUsuń
 3. nie rozumiem dziewczyn, które popadają w anoreksję...
  przecież taki wygląd odstrasza :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama nie wiem jak można popaść w taką chorobę, przecież wygląd takiej osoby odstrasza. Jeszcze nigdy nie spotkałam się z anorektyczką i nie chciałabym się spotkać, aczkolwiek w naszej szkole jest dziewczynka która może kiedyś mieć z tym problem...

  OdpowiedzUsuń
 5. anoreksja jest chorobą psychiczną. One jak patrzą na siebie to nie myślą że taki widok odstrasza. Dla nich taka sylwetka jest ładna. Tu chodzi o psychikę.

  OdpowiedzUsuń
 6. to jest straszne. i niektóre modelki wychudzone i wg. zamiast wyglądać normalnie to chodzą takie szkielety. a dziewczyny się na nich wzorują.

  OdpowiedzUsuń
 7. dobrze ze o tym piszesz..

  zapraszam Cię na: http://madame-chocolate.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. ciekawe i przerażające ;o ;d

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie wypowiadaj się na temat choroby, której nie przeszłaś i nie masz o niej żadnego pojęcia, nie wiesz na czym ta choroba polega. Ale jedno jest pewne-nie musisz się martwić, że na nią zachorujesz. Chyba, że nie wytrzymasz psychicznie

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! Na każdy odpowiadam! :)
Nie toleruję reklamowania się na moim blogu oraz rozsyłania spamu.
Pozdrawiam!