poniedziałek, 6 sierpnia 2012

Chcesz być lubianym? Daj się lubić!

W pełni zgadzam się z tym twierdzeniem. Wiadomo, że jeżeli będziemy wredni, niemili, niesympatyczni dla innych- to nikt nie będzie nas lubił. Jedynie osoby, które są takie same. Aby być lubianym musimy być mili, potrafić doradzić, wysłuchać i przede wszystkim znaleźć wspólny język z innymi. Właściwie doradzić i wysłuchać powinni już przyjaciele. Przecież , gdy pewna osoba nie szanuje nas , obgaduje za plecami , a potem się wszystkiego wyrzeka - to z pewnością nie zasługuje na to, by ją lubić. Czasem bywa tak, że niektórzy nie lubią innych z powodu zazdrości(np. dlatego, że inne osoby są ładniejsze, lub mądrzejsze, czy też mają coś lepszego od nich). Nie znoszę takich osób, ale nie okazuję tego w sposób bezpośredni. Nie lubię być wredna. Jestem jedynie taka tylko dla tych osób, które też są takie dla mnie. W mojej szkole są dwie takie dziewczyny, których prawie nikt nie lubi, dlatego , że potrafią wszystkich obgadać a później przylizują się. Nie rozumiem takiego postępowania. Jeszcze potrafią mieć pretensje o to, że posądzamy je o takie rzeczy (tzn.obgadywanie i nie tylko ). Mówiąc "i nie tylko" miałam na myśli jeszcze inne incydenty, które jedna z nich zrobiła. Ale nie chce mi się o tym opowiadać. Nie mam ochoty. W każdym bądź razie te dwie osoby kumplują się jedynie ze sobą. I się nie dziwię, bo są dokładnie takie same. Jednak musimy to zaakceptować, że każdy jest inny... Nie lubię tolerować tego, że ktoś mnie obgaduje i mówi niestworzone rzeczy...


15 komentarzy:

 1. Ja zawsze mam tak, ze jeżeli ktoś jest dla mnie miły, to i ja jestem miła. Za to jeżeli ktoś jest chamski i obgaduje, to nie mam zamiaru zawracać sobie głowy tą osobą. Nie rozumiem dlaczego niektórzy wolą obgadywać niż powiedzieć co myślą w twarz - jak dla mnie zwykli tchórze ;]

  soneys.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Też nie przepadam za osobami, które nie lubią kogoś ze względu na wygląd, alebo właśnie z zazdrości.. nie wiem co to za moda na takie nielubienie..

  OdpowiedzUsuń
 3. Znam to doskonale niestety.. Mieszkasz w małym miasteczku, masz bloga i już w centrum uwagi jesteś..a hejtują niezmiernie..

  Zapraszam do siebie:*

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się z tym :D
  dziękuję za komentarz :**

  OdpowiedzUsuń
 5. zgadzam się z tym :D

  katttusia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. w 100 % zgadzam się z notka i jej tytulem! ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Chcesz być lubianym? Daj się lubić!" bardzo mądre słowa!

  OdpowiedzUsuń
 8. Słowa są mądre, ale nie każdy je rozumie. Niestety. Jest też powiedzenie "Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom" i to też pasuje do tego tematu. Bo trzeba dać coś od siebie, by dostać to od innych.
  http://gumowapileczka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Masz rację. Musimy znaleźć ze sobą wspólny język by móc być lubianym. Jeśli go nie znajdziemy to nie będzie przyjaźń.
  A co do tych "dwóch dziewczyn" to masz zupełną racje. One same się do siebie dobrały i doskonale pasują...

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja nie mam już nic do dodania mogę się tylko podpisać po tym postem bo zupełnie się z tobą zgadzam !

  OdpowiedzUsuń
 11. masz racje,ślicznie to opisalas!

  OdpowiedzUsuń
 12. Racja! :) masz swietny blog! Zapraszam do mnie! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. dokładnie :) Zgadzam się z tym co napisałaś mimo tego, że nie należę do osób jakoś szczególnie lubianych... ^^

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! Na każdy odpowiadam! :)
Nie toleruję reklamowania się na moim blogu oraz rozsyłania spamu.
Pozdrawiam!