środa, 1 sierpnia 2012

Odkryj Twoje mocne strony !

Dzisiaj post z ...niemieckiej gazety :P Postanowiłam przetłumaczyć jeden artykuł. :) Oczywiście nie sama :) Z pomocą translate.google.pl . Ale sama oczywiście też tłumaczyłam . A więc...
Oryginał artykułu =D

Masz tak, że zazdrościsz koleżance, ponieważ jest w czymś lepsza od Ciebie? Lub pytasz dlaczego inni potrafią matematykę, tylko Ty nie? Każdy człowiek ma mocne strony i talenty- Ty musisz tylko szukać. Wiesz co powinnaś teraz zrobić?  Bez problemu! My Ci wszystko powiemy ;)

Co szczególnie sprawia Ci dużo zabawy?
Przynieś kartkę i coś do pisania, siądź sobie na świeżym powietrzu , żebyś dobrze myślała i się zrelaksuj . Teraz odchyl się do tyłu i pomyśl sobie, kiedy ostatni raz dobrze się bawiłaś. Kiedy byłaś na jakiejś imprezce, dawałaś czadu na parkiecie? Albo kiedy byłaś wybrana liderem podczas pracy w grupie? Wypisz te sytuacje. :) Dla rzeczy, które będą zabawne jesteś w stanie zrobić więcej, niż dla tych , w których czujesz się jakby zdenerwowany. Naturalnie możesz wszystkie rzeczy poddać próbie. Mogłabyś czasem gotować dla Twojej rodziny lub próbować wszystkie nowe sporty. Może jesteś artystycznie uzdolniona i tego nie wiesz ! Próbuj rysować proste rysunki. Cokolwiek to jest , zapisuj to na Twojej karteczce. Już wykonałeś? Idziemy dalej.

Co Cię totalnie denerwuje?
Innym sposobem jest określenie , czego nie robić. Będziesz wściekły, kiedy siedzisz przy zadaniu z matematyki, a ono nie wychodzi? Wtedy cierpliwość niekoniecznie jest Twoją mocną stroną. Jeśli chcesz możesz te sytuacje zapisać na "nerwowej liście".

Pytaj swoich przyjaciół!
Kto zna Cię lepiej niż Twoja najlepsza przyjaciółka? Nikt, na prawdę ! Dlatego też możesz spokojnie pytać, gdzie widzi Twoje mocne strony. Ona widzi Cię z innej perspektywy, niż Ty widzisz siebie. Dlatego możesz przy tym doświadczyć niespodzianki. W zamian możesz jej potem wyjawić, dlaczego ją podziwiasz. To jest super dla waszej pewności siebie i oczywiście dla waszej przyjaźni. Ale nie tylko Twoja najlepsza przyjaciółka może Ci pomóc w szukaniu mocnych stron. Jeszcze Twoi rodzice i rodzeństwo znają Cię wystarczająco, abyś mogła zadawać im pytania.

Jak możesz stać się lepszym?
Teraz wiesz, co sprawia Ci dużo zabawy i w czym jesteś dość dobry.  Kochasz tańczyć? Pomyśl nad choreografią i pilnie ją praktykuj. Psycholog Anders Ericsson dowiódł, że talent nie jest wszystkim, co ważne i można pracować na swoje mocne strony.  Oznacza to, że trzeba być pracowitym i nie zaniedbywać tego, o co się walczy. W przyszłości możesz stać się super tancerką, jak Rebecca Mir z "Let's Dance". :)

Mam nadzieję, że w miarę dobrze przetłumaczone ^_^

16 komentarzy:

 1. Ciekawy arykuł,miałabym ochotę przeczytac cały :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczerze? Nie wiem czy jestem w czymś dobra. Podobno mam artystyczną duszę, dlatego lubię rysować/malować i grać na gitarze, ale nie wiem czy dobrze mi to wychodzi i można to uznać za talent ;p

  soneys.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. o chryste, ja niemieckiego nigdy bym dobrze nie przetlumaczyla XD a dobra jestem w denerwowaniu innych xd

  OdpowiedzUsuń
 5. fajna gazetka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajny artykuł :D Tak tłumacz google upraszcza życie ^^
  dziękuję za komentarz :*

  OdpowiedzUsuń
 7. Podziwiam Cię że tak lubisz niemiecki:)
  Co do artykułu to hm... Nie ze wszystkim się zgadzam.
  Swoje mocne strony owszem, możemy sobie wypisać, ale to że wypiszemy sobie to co, daje nam jakiś problem w życiu nam nie ułatwi niczego. Zadanie z matematyki i tak musimy zrobić, bo w przeciwnym razie czekają nas konsekwencje...

  OdpowiedzUsuń
 8. no fajny ten artykuł :> zgadzam się!

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe,podziwiam cię,że lubisz niemiecki ja za rok ide do 1 gimnazjum i z tego co piszą o niemieckim i nauczycielkach niemieckiego przeraża mnie ;]

  katttusia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny artykuł :DDD Ja sama nie przetłumaczyłabym chyba ani jednego zdania po niemiecku a uczę się go od 2 lat...no cóż o,o :))

  OdpowiedzUsuń
 11. Twoją mocną strona są z pewnością wiersze: i recytowanie i pisanie ;*
  A niemiecki umiesz świetnie

  OdpowiedzUsuń
 12. swietny artykuł ;))
  fajne tlumaczenie ;d

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! Na każdy odpowiadam! :)
Nie toleruję reklamowania się na moim blogu oraz rozsyłania spamu.
Pozdrawiam!