czwartek, 2 sierpnia 2012

O szczęściu

Szczęście...Co to właściwie jest? 
    Otóż moim zdaniem stan błogości , stan w którym jesteśmy w "siódmym niebie".

Są dwa rodzaje szczęścia : chwilowe i trwałe. 
Podczas trwania szczęścia chwilowego odczuwamy bezgraniczną radość, euforię, zadowolenia. Natomiast szczęście trwałe sprowadza się do pozytywnego patrzenia na świat, a więc do optymizmu .
  Pewnie każdy z nas kiedyś doznał szczęścia. Jedni cieszą się z "małych rzeczy", a inni z nieco większych. Potrzeba im nieco więcej do szczęścia. Moim zdaniem powinniśmy się cieszyć jednak z drobnostek. Chociażby dlatego, że życie jest wtedy łatwiejsze i pogodniejsze. Życie staje się lepsze. Nie łatwo jest być optymistą i patrzeć na świat przez różowe okulary, nie widzieć ciemnych stron życia i nie przejmować się problemami. Ale nie oznacza to , że mamy wszystko widzieć w ciemnych barwach. Musimy po prostu dostrzegać piękno otaczającego nas świata i cieszyć się każdą chwilą. Świetnie oddaje to mój ulubiony cytat:
'' Żyj chwilą, jakby to była ostatnia chwila Twojego życia...''. 11 komentarzy:

 1. masz rację. powinniśmy się cieszyć z każdej drobnostki. niestety niektórzy tego nie potrafia...


  sie potrafi robic zdjecia pod dobrym kątem ! xD

  OdpowiedzUsuń
 2. Też uważam, że powinniśmy cieszyć się z drobnostek. Jeżeli tylko duże rzeczy sprawiałyby nam radość, to życie nie miałoby sensu, bo byśmy za dużo wymagali.

  soneys.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak samo uważam,że ludzie powinni się cieszyc z każdej chwili.Niektórzy narzekają,że nie ma co robic,ruszyli by się z kompuera i poszli coś zrobic bo nawet nie zauważą jak przy tym komputerze ich życie minie ...

  katttusia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. też uważam, że powinniśmy się cieszyć z małych rzeczy. jednak dla niektórych jest to zbyt trudne..

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam takie dni, że przysiądę i powiem sobie jestem szczęśliwa! :>
  To jest ważne i potrzebne! <33

  OdpowiedzUsuń
 6. Mądre słowa. Życie jest za krótkie, żeby szczędzić sobie uśmiechu. Bądźmy szczęśliwi z każdego drobnego sukcesu. :)
  Ja zapraszam do siebie, codziennie postaram się o nowe notki, jest jeszcze słabo, bo pierwszy taki blog itp. Ale zachęcam, nie zawiedziesz się :)
  http://all-crazy-life.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. trzeba sie cieszyc z zycia :>

  OdpowiedzUsuń
 8. Zupełnie mądre słowa tu napisałaś i po przeczytaniu tego postu stwierdzam że ja ja ciagle jestem pod wplywems szczęścia chwilowego i trwałego ! Z każdej rzeczy potrafię się cieszyć jeżeli tego chcę :3

  OdpowiedzUsuń
 9. Masz rację, trudno być cały czas optymistą. A życie bez szczęścia to.. no po prostu... nie jest życie. Ten podział na szczęścia chwilowe i trwałe - myślę, że chwilowe wynika właśnie z drobnostek, a trwałe to ogólne zadowolenie ze swojego życia, akceptując przy tym jego wady i zalety.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! Na każdy odpowiadam! :)
Nie toleruję reklamowania się na moim blogu oraz rozsyłania spamu.
Pozdrawiam!